11 Comments

Zanimivo razmišljanje. Se kar strinjam z zapisanim. O odbojnosti JJ se veliko govori, o odbojnosti pridevnika "krščanski" pa redko. Sicer pa kandidati pod (b) ne bodo nič koristenga naredili saj so to očitno lahko samo lutke (plače so drugje boljše), tisti pod (a) so pa zelo redki. Dokaj pesimistični obeti.

Expand full comment
author

Ja. Ne najdem podlage za optimizem.

Expand full comment

Nekoliko sem pozen, ampak danes sem dodal še svoj komentar

Expand full comment

Pronicljivo, razumno(razumljivo), zanimiva preslikava na posamezna področja našega vsakdana. Vredno prebrati dvakrat in počasi.

Expand full comment

Kot jaz opažam, neopredeljeni volilci velikokrat volijo tistega, ki je "in", moderen, kdo so ti, pa jim servirajo mediji, ženskemu delu npr. različne "nepolitične" revije...

Expand full comment

Odbojnost JJ je tudi v tem, da ljudem nastavi ogledalo in je v tem brutalno iskren. Ne zanima jih, da jim obenem npr. zniza davke, ljudje delujejo custveno in na nezavedni ravni.

Nsi pa ne razume, da ima krscanskost enako odbojnost in da njihova stranka, ne more preseci 10%, ker je RKC pri volivcih osovrazena. Pogorelec iz Nsi, ki je prav bizarno obseden z Janso, tega ne bo nikoli dojel.

Opazam tudi, da volilci v vecini volijo tako kot njihovi starsi in stari starsi. Z redkimi izjemami. Politicne preference prenasajo iz roda v rod, glede na to, ali so bili predniki med profiterji revolucije ali med tistimi, ki so jim vse pobrali oz. jih maltretirali.

Expand full comment
author

Zelo res!

Expand full comment

Kaj pa Ivo Boskarol?

Pitr45

Expand full comment

Desni delamo, levi zapravljajo.

JJ mora sprejet naslednika. NSI sprejet legebitro.

Pa novo stranko ki bo vse skup povezala.(pa ne SLS, ker ima preveč prtljage) - nove obraze :)

lp

Expand full comment

Mogoče nisem prav razumel namena tega prispevka ŽT. Ampak zdaj, ko berem nekatere komentarje, pa opažam, da je osnovni namen, ki naj bi bil uveljavitev sredine v večstrankarskem pol. sistemu, zašel v napačno smer to je, katera desna stranka je bolj ali manj sredinska in v tej zvezi, katero bi bilo sedaj potrebno prikazati kot bolj skrajno desno ali pa preveč medlo, da bi lahko postala sredinska. Jaz bi vas rad spomnil na en drug prispevek ŽT, ki govori o medijih in šolstvu, ki širijo večinsko mnenje, in to je eden izmed bistvenih problemov pri nas. Drugi pa je nepoznavanje razvejanosti enopartijskega sistema in njegove slepilne moči nad prebivalstvom, ki se še vedno širi tudi v zdajšnji državi in traja in traja. O kako lepo je bilo včasih, (ko smo imeli samo eno »demokratično« stranko, in) ko se »nam« ni bilo potrebno ukvarjati s problemi še drugih strank in hoditi na volitve, saj so vse probleme premleli že najbolj napredni in družbeno izobraženi ljudje. Ali je morda to večinsko mnenje ali ne, jaz ne vem. Je pa gotovo posledica razumevanja demokracije pri nas ...

Kar se tiče rezultata referedumov je ta posledica slepilnega manevra trenutne oblasti in večinskih medijev. Predlog za referedume je dala SDS, ob podpori (ali ne ?) NSi. Tisti, ki so verjetno bili za referendume, so bili prepričani, da bodo glasovali zanje. Toda koliko prebivalcev je prebralo dokumentacijo državne volilne komisije in koliko jih je razumelo, pa bi vas rad spomnil tudi na tuje raziskave o sposobnosti prebivalcev razumevanja uradnih dokumentov pri nas (ta sposobnost je na precej nizki ravni). In kot posledica tega je mogoče razumeti tudi rezultate referendumov.

Expand full comment
author

Ja, moja poanta je, da brez neke nove, drugačne, neobremenjene stranke, ne bo šlo.

Expand full comment